Sündmuste kalender

Heategevuslik Teatejooks
Neljapäev, 9. Mai 2019, 14:00
Loetud kordi : 272
sisestaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TEATEJOOKSU MÕTE

Teatejooks on nüüdseks saanud juba tuhandete Eesti laste ja noorte jaoks ilusaks iga-aastaseks traditsiooniks, mille käigus nad annavad oma panuse oma eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud.

Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitada. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha.

Teatejooks toob iga maikuu esimesel neljapäeval kokku tuhanded lapsed ja noored üle kogu Eesti. See on ühelt poolt võimalus tunda rõõmu liikumisest ning teiselt poolt anda oma panus liikumisvõime kaotanud laste raviks.

Tänavu 13. korda toimuv Teatejooks kogub sel aastal annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde ainulaadse mängu- ja treeningpargi rajamiseks. Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab igal aastal ravi ligikaudu 3500 patsienti, kelle liikumisvõime on vähenenud või täielikult kadunud. Et arendada ravivõimalusi ja aidata patsientidel uue olukorraga kohaneda, teeb keskus ettevalmistusi ratastoolikasutajate treening- ja mängupargi rajamiseks Haapsalu promenaadi äärde.

Rajatav park on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanud patsientidele ning sealsed teed, pinnas ja kasutatavad treeningseadmed on loodud võttes arvesse ratastoolikasutajate vajadusi. Loodava treening- ja mängupargiga soovib taastusravihaigla leida lahenduse kolmele olulisele probleemile: luua puudega lastele ligipääsetavad mängimisvõimalused, tagada treeningvõimalused liikumispuudega täiskasvanutele ning tekitada ratastoolikasutajatele arendavad tasapinnad, mis oleks seotud ühtseks tervikuks mänguväljaku ja treeningseadmetega.

Loodav teede ja tasapindade võrgustik annab HNRK spetsialistidele võimaluse hinnata ratastoolikasutaja liikumisoskuseid tõenduspõhise metoodika alusel, mis aitab püstitada ravi eesmärke ja planeerida edasist tegevust.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis ongi ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Mittetulundusühingu juhatusse kuuluvad Gert Lee, Erich Teigamägi, Sirje Lippe ja Erik Pallase, kes said mõtte Teatejooksu korraldamiseks Norrast. Sealne iga-aastane TineStafetteni teatejooks on saavutanud sellise populaarsuse, et jooksul osaleb üle riigi ligikaudu 100 000 noort.

Heategevuslikust Teatejooksust on aastatega kujunenud Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning kindlasti ka suurim heategevusüritus, kus lapsed ise otseselt annavad oma panuse heategevusse.

Teatejooks on kasvanud nii:

 

17. mail 2006:
500 last 2 paigas
(Tallinnas ja Kernus)

 

17. mail 2007:
3000 last 5 paigas
(Tallinnas, Paides, Pärnus, Tartus ja Toilas)

 

8. mail 2008:
5500 last 12 paigas
(Tallinnas, Haapsalus, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Tartus ja Toilas)

 

7. mail 2009:
7500 last 18 paigas
(Tallinnas kesklinnas ja Nõmmel, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas ja Viljandis)

 

6. mail 2010:
8000 last 18 paigas
(Tallinnas, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Viljandis, Valgas ja Võrus)

 

5. mail 2011:
9000 last 19 paigas
(Tallinnas, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Viljandis, Valgas ja Võrus)

 

3. mail 2012:
9500 last 21 paigas
(Tallinnas, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kohtla-Nõmmel, Keilas, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Viljandis, Valgas ja Võrus)

 

9. mail 2013:
9200 last 21 paigas
(Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Keilas, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Viljandis, Valgas ja Võrus)

 

8. mail 2014:
9200 last 20 paigas
(Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Viljandis, Valgas ja Võrus)

 

7. mail 2015:
8000 last 18 paigas
(Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas ja Valgas)

 

5. mail 2016:
9500 last 21 paigas
(Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus)

 

11. mail 2017:
12000 last 25 paigas
(Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Muhus, Narvas, Otepääl, Paides, Peetris, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Tõrvas, Valgas, Viimsis, Viljandis, Võrus ja Värskas)

 

10. mail 2018:
12000 last 25 paigas
(Arukülas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Peetris, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Tõrvas, Valgas, Viimsis, Viljandis ja Võrus)

Eelolevad üritused

Sündmused puuduvad

Free Joomla! template by L.THEME